Vrátit se
Šest způsobů, jak profesní networking může vytvořit vaši kariéru

Šest způsobů, jak networking může pomoci vaší kariéře: Profesní tipy o Networkingu pro zaměstnance


Všichni jsme byli informováni o výhodách profesního networkingu. Zejména při práci v cizí zemi a plynulosti v mnoha jazycích je dovednost networkingu rozhodující. Ale ne každý si vzal tyto lekce k srdci. Faktem je, že ne všichni mají rádi myšlenku networkingu.

Pro některé se to jeví jako domýšlivé a manipulativní. Může to být špatně interpretováno jako akt využívaní lidí, kteří vyšplhají na profesním žebříčku a vyhodí je, když dosáhnou vrcholu. To je docela špatná představa. Je to proto, že nějakým způsobem jsme všichni propojeni - v naší kariéře a v dalších aspektech našeho života.


Proč Networking?

Jako mladá profesionálka, která právě začal s kariérou, se mi networking nedařil lehce. Skutečnost, že jsem byla introvertem v práci, která vyžadovala každodenní kontakt s lidmi, nepomohla ani trochu. Ale moc jsem na to nesázela. Dala jsem se do práce, provedla nezbytné úřední povinnosti a myslela, že by mě snad mohli dostat až na vrchol. A přesto moje kariéra nekvetla tak, jak jsem chtěl. Teprve když jsem začala navazovat kontakty s lidmi uvnitř a mimo mé odvětví, viděla jsem, jak roky tvrdé práce začínají přinášet ovoce. Díky platformě Zutzu se mi podařilo najít nová spojení, která pomohla mému kariérnímu růstu.


Co je Profesní Networking?

Networking zahrnuje setkávání se a interakci s profesionály uvnitř i vně vašeho odvětví, výměna kontaktů a informací a hledání způsobů, jak si navzájem pomáhat. Nespočívá to v přeměně každého osobního vztahu na profesionální nebo v přeměně vztahů, které by se mohly stát zcela osobním, na čistě obchodní záležitost. Naopak, vytváření sítí znamená uznání myšlenky, že se všichni potřebujeme, abychom dosáhli našich snů.

 Interakce s profesionály uvnitř i vně vašeho odvětví je pouze jedním ze způsobů profesního networkingu.

Způsoby, jak profesní networking pomůže vaší kariéře

Přináší nové klienty

Teprve když jsem začal navštěvovat networkingové akce, jako jsou konference, workshopy a semináře, začal jsem pro svou společnost přinášet nové klienty. Tyto akce jsou obvykle plné profesionálů, kteří se mohou snažit posunout své firmy na vyšší úroveň. Ve vás mohou najít perfektního partnera.

Buďte atraktivní jako největší talent

Jako uchazeč o zaměstnání nelze výhody networkingu zdůraznit. Zaměstnavatelé hledají nejlepší talenty pro obsazení důležitých rolí a vaše dovednosti v oblasti networkingu budou důležité. Opět můžete jako profesionál doporučit vaší společnosti ty největší talenty, pokud zjistíte, že by měli být součástí jejího týmu. Vedení to ocení a vaše hodnota ve společnosti vzroste. Každý je také lépe schopen pracovat s určitými lidmi, které znal mimo svou společnost, dlouho předtím, než tito lidé začnou s nimi pracovat nebo pro ně.

Zlepšujte vaše jemné dovednosti

Mluvili jsme o způsobech, kterými si profesionálové mohou rozvíjet a zdokonalovat své jemné dovednosti. Networking jim dává příležitost tyto dovednosti dobře využít. Networkingem zvyšujete svou úroveň důvěry. Jste také schopni svobodně komunikovat a nechat svůj hlas slyšet mezi davem. Pomáhá také vaší řečnické schopnosti, díky které se z vás jednou stane profesionál.

Větší viditelnost

Existují kariéry, které vyžadují, abyste byli velmi viditelní. Tímto způsobem si můžete vybudovat svůj status a získat více klientů. Zúčastněte se proto více profesních akcí, získejte více sebevědomí v hovoření před skupinou lidí a dalších věcí, které zvyšují vaši viditelnost. Tímto způsobem získáte vaši důvěryhodnost a vy jste pro to lepší.

Schopnost získat důležité informace z kontaktů

Networking může být nejlepším způsobem, jak se dozvědět nejnovější trendy a vývoj ve vašem oboru. Neocenitelné informace, které mohou vaší organizaci pomoci, mohou být také získány prostřednictvím networkingu. Představte si, že jste ve společnosti, která dostane návrh na nabídku ohledně obrovské vládní zakázky. Jelikož vedení ví, že máte několik kontaktů, které by mohly fungovat ve prospěch společnosti, vaše hodnota ve společnosti poroste sporadicky.

Pracovní nabídky a příležitosti

Podle průzkumu někteří odborníci tvrdí, že 70% lidí skončilo na své současné pozici díky networkingu. Networking vám může poskytnout pracovní příležitosti, o kterých jste nikdy ani nesnili.

Networking jako životní styl

Na závěr. Nemáte důvod, abyste nevyzkoušeli networking. Bez ohledu na odvětví, ve kterém se nacházíte, bude pro váš celkový profesní růst velmi důležité propojení s lidmi. Použijte Zutzu mezinárnodní pracovní portál k nalezení více příležitostí pro networking se zaměstnanci i zaměstnavateli a úspěch je zaručen ve vaší profesní kariéře. Jaké výhody jste našli v networkingu a jaké dveře se vám ve vaší kariéře otevřely?


Sociální síte Zutzu Team ZUTZU

10 měsíce/měsíců dozadu

Comments

Guest

Guest 10 měsíce/měsíců dozadu

Nahlásit zneužití

Wow, this is really good post

profile picture

Přidat komentář

profile picture
Vrátit se

Sdílet tento článek

Přihlaste se k odběru novinek Zutzu a získejte užitečné články z oboru a mnohem více
Odebírat nyní

Nedávná vyhledávání

Nedávná zobrazení