Vrátit se
Šest věcí, které byste měli vědět o práci v zahraničí v roce 2020

Šest věcí, které byste měli vědět o práci v zahraničí v roce 2020


Pracuji pro nadnárodní společnost, myšlenka, že lidé přijmou nabídky od společností v nové zemi, pro mě není divná. V tomto článku diskutuji o věcech, které potřebujete vědět o práci v zahraničí. Vytvořili jsme ho tak, aby prováděl jednotlivce, kteří chtějí jednoho dne pracovat v zahraničí. V níže uvedené části projdeme zkušenosti spousty lidí, kteří se již jednou nebo dvakrát stěhovali do nové země kvůli pracovním příležitostem. Nejprve, než se rozhodnete převzít roli v zahraničí, ujistěte se, že přitažlivost přesahuje možnosti, která práce nabízí. Nezapomeňte zvážit upřímnost a pověst svého zaměstnavatele. Organizace nebo zaměstnavatel, se kterým chcete pracovat, vám musí poskytnout nabídku, která je výhodná pro obě strany.


Pokyny pro práci v zahraničí:

Pomoc zaměstnavatele

Je dobré, pokud vám zaměstnavatel může nabídnout podporu, kterou potřebujete, když procházíte změnami, které přicházejí s novým prostředím, zejména pokud se přestěhujete do země, kde se jazyk liší od vašeho. Někteří zaměstnavatelé jsou ochotni nabídnout podporu se stěhováním. Existuje mnoho způsobů, jak vám může váš nový zaměstnavatel nabídnout pomoc. Ačkoli tyto výhody nejsou povinné, můžete si s ním sjednat možnosti. Mohlo by to být stipendium na dobu určitou nebo přeprava vašeho majetku z vaší současné země do nové země. Zutzu spojuje uchazeče o zaměstnání s některými zaměstnavateli, kteří jsou ochotni vypomáhat pomocí pracovních povolení, ubytování, dopravy a cestovních výdajů. Během pohovoru se obraťte na zaměstnavatele, zda tyto výhody poskytuje.

Rozhlédněte se i mimo práci, zvažte svůj osobní život

Než se pustíte do práce, ujistěte se, že rozumíte normám společnosti. Zvažte rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. Všechny země nejsou stejné, nezobecňují se. Zjistěte o prázdninovém balíčku - znáte počet dní, které získáte za rok. Nepředpokládejte, že to víte. Zeptejte se na to přímo svého zaměstnavatele.

Pochopte nabídku

Než opustíte svou současnou zemi, abyste se ujali této nové role v zahraničí, ujistěte se, že rozumíte všem podmínkám spojeným s vaším zaměstnáním a přemístěním. Promluvte si se svým zaměstnavatelem o své situaci. Zeptejte se je na dobu trvání vaší práce nebo úkolu. Čím dříve to zjistíte, tím lépe.

Znejte požadavky a postupy pro povolení k pobytu a práci

Pokud se stěhujete do nové země za prací, mějte na paměti, že každá země má své zvláštnosti, pokud jde o požadavky a postupy, které řídí pobyt a pracovní povolení. Jako občan členského státu EU byste měli mít možnost pracovat v libovolném státě EU bez jakýchkoli omezení. Některé státy EU mohou stále uvalit omezení na určitá odvětví, proto mějte na paměti a v případě potřeby proveďte průzkum.

Před odjezdem z aktuální země si vyzvedněte kreditní kartu

Jdete do nové země. Přestaňte předpokládat, že to bude stejně snadné jako ve vaší současné zemi. Než odcestujete, ujistěte se, že se obrátíte na mezinárodní společnost pro kreditní kartu. Čekání na obdržení kreditní karty v cizí zemi není zrovna tím nejlepším krokem. Zahrnutý proces může být komplikovaný. Když s sebou vezmete svoji současnou kreditní kartu, tak můžete ji snadno převést na kartu novou. Tento přístup je snazší a rychlejší než si vzít úvěr.

Znejte požadavky pro otevření bankovního účtu v nové zemi

Otevření bankovního účtu v nové zemi může být obtížné. Ujistěte se, že provedete nezbytný průzkum toho, co potřebujete k založení bankovního účtu při příjezdu, a standardu služeb místních bank.

Při práci v zahraničí je komunikace s vaším zaměstnavatelem velmi důležitá.

Závěr

Jedním z největších rozhodnutí, které může kdykoli udělat, je přestěhování se do nové země. Máte-li zájem pracovat v zahraničí, proveďte rozsáhlý průzkum výběru země, zaměstnání a společnosti. Můžete se také pobavit s dalšími jednotlivci, kteří v minulosti učinili stejný krok. Pokud se chcete přesunout do zahraničí za prací a nevíte, kde začít, přečtěte si náš blog o tom, jak vám pracovní portály mohou pomoci ve vaší kariéře. Zutzu je jedním z těchto pracovních portálů, který spojuje jednotlivce hledající pracovní příležitosti v zahraničí s potenciálními zaměstnavateli v různých zemích za nulové poplatky. Když se zaregistrujete na webových stránkách, budete o krok blíže od dosažení svého dlouhodobého snu o práci v zahraničí.


Work abroad Zutzu Team ZUTZU

5 měsíce/měsíců dozadu

Comments

Agnieszka / Ksiegowy/księgowa

Agnieszka / Ksiegowy/księgowa 4 měsíce/měsíců dozadu

Nahlásit zneužití

ciekawy artykuł!

profile picture
Daan van Dijk

Daan van Dijk 5 měsíce/měsíců dozadu

Nahlásit zneužití

I can definitely relate to some of these tips

profile picture

Přidat komentář

profile picture
Vrátit se

Sdílet tento článek

Přihlaste se k odběru novinek Zutzu a získejte užitečné články z oboru a mnohem více
Odebírat nyní

Nedávná vyhledávání

Nedávná zobrazení