Vrátit se
Praktické Tipy, Jak Vyniknout Při Hledání Zaměstnání

Jak Si Najít Práci V Zahraničí a Vyniknout Při Hledání Práce


Pracovní pohovory jsou mezi prvními kroky k získání té vaší vysněné práce. Avšak dlouho předtím, než jste byli pozvaní na pohovor, manažeři z personálního oddělení soudí vaše portfolia a online profilu ještě předtím, než budete dokonce vyzváni k prokázání svého nadšení. Každý náborář, který stojí za to, vás vyhledá na sociálních platformách a váš životopis na jeho stole vám umožní vytvořit docela jasný obrázek o tom, kdo jste. Na prvních dojmech záleží a musíte jej získat při první možnosti, jinak byste zůstali na vedlejší koleji.

Takže pokaždé, když máte zaměřeno na lukrativní pracovní pozici, můžete se rozhodnout, že se stanete superhvězdou, talentovaným jednotlivcem, kterých náborář nemůže získat dost, nebo můžete být průměrný, čímž omezujete vaše šance na zajištění zaměstnání .

Zde uvádíme několik tipů, které vám pomohou upoutat oči náborových pracovníků a vyniknout při hledání zaměstnání:

Vyleštěte svou přítomnost v sociálních sítích

Vaše přítomnost na sociálních médiích o vás může potenciálním zaměstnavatelům hodně říci. Neděláme si srandu, dnešní zaměstnavatelé rádi vědí vše o svých zamýšlených zaměstnancích. Personální oddělení se již nespoléhá pouze na váš životopis a průvodní dopis. Samozřejmě vědí, že jste se v těchto dokumentech snažili co nejlépe vyjevit. Co tedy dělají? Vyhledají si vás na sociálních sítích. Přečtou si tweety, vaše příspěvky na Facebooku, videa na Instagramu. Díky nim jsou schopni znát názory a světonázor, který máte. Jste typ, který zveřejňuje obsah, který lze hodnotit jako NSFW? Jste ten typ, který pronásleduje svého šéfa online? Nebo možná zastáváte názory, které lze nazvat „vysoce kontroverzní“? Jako uchazeč o zaměstnání je čas vyleštit si svůj kredit na sociálních sítích, abyste mohli přijít jako odpovědná osoba do náboru.

Ujděte extra míli

Zaměstnavatelé dostávají téměř každý den tisíce životopisů, zejména v těch nejlepších organizací, pro které bude každý rád pracovat. Podle společnosti Glassdoor dostávají organizace v průměru za každý otevřený pracovní poměr asi 250 životopisů a z těchto kandidátů dostanou příležitost na pohovor pouze 4 až 6 uchazečů a pouze jeden dostane práci. Další ohromující statistika TheLadders říká, že to trvá náborářům v průměru 6 sekund prohlédnout životopis. Jak vidíte, konkurence je tu tvrdá a musíte se vydat na míli navíc, abyste vynikli z davu. Ukažte nějakou iniciativu. Sdílejte odkaz na své vynikající portfolio. Možná budete mít osobní blog, kde budete psát své myšlenky o trendech týkajících se vašeho odvětví; Můžete jej také sdílet.

Následná kontrola

Mluvili jsme o tom, že konkurence je tvrdá. Co to znamená pro vaši aplikaci? Znamená to jednoduše, že je pravděpodobné, že budete muset nějakou dobu počkat, než zjistíte, jak jste to udělali. U těchto náborových pracovníků musí být uchazeči vyčleněni od uchazečů, což bude nějakou dobu trvat. Nikdy se vám neozou ve lhůtě, kterou slíbili. Proto se jedná o následné záležitosti. Je to součást iniciativy, o které jsme mluvili. Podle společnosti Careerbuilder se míra odmítnutí životopisu zvýší na přibližně 37%, pokud nedojde k tomu, že se vám následně ozvou. Chcete-li vyniknout, musíte si překontrolovat svou žádost.

Vylepšení vašeho životopisu a dalších dokumentů je rozhodující pro to, aby se při hledání zaměstnání vynikalo.

Vylepšete své dokumenty - vyvarujte buzzwordům

Nemůžete mít životopis a průvodní dopis plný gramatických chyb, chybného názvu společnosti a dalších zbytečných podrobností a očekávat, že vyniknete. Ano, můžete se u vedoucího náboru odlišit, ale bude to jen ze špatných důvodů. Zdokonalte svou žádost správnými detaily a zkuste se na to podívat i z jiného úhlu. Je také důležité, abyste se vyfiltrovali buzzwordy. Toto jsou nadužívaná přídavná jména, která můžete najít v každém průměrném životopisu - slova jako motivovaná, vášnivá, odhodlaná atd. Budete muset najít nový způsob, jak tyto věci říci, aby to neznělo jako klišé. Můžete to říct tak, jak je, vyhnout se přehánění a životopis posetý zbytečnými detaily. Pro životopis, se kterým chcete vyniknout, je méně někdy více.

Vyčnívejte na správných místech

Konečně ohledně vystupování z davu. Pokud jde o žádost o zaměstnání, není hračka. Ale je to možné. Zutzu poskytla uchazečům o zaměstnání příležitost upoutat pozornost potenciálních zaměstnavatelů. Nyní byste jen potřebovali dát ze sebe to nejlepší a být opravdu kreativní. Tímto způsobem byste byli viditelní pro každého manažera náboru a zajistili svou vysněnou práci pomocí pracovního portálu Zutzu .


Job Search Zutzu Team ZUTZU

8 měsíce/měsíců dozadu

Comments

Guest

Guest 11 dny/dní dozadu

Nahlásit zneužití

Buna cum sa fac ca sa găsesc și eu un lic de munca numele meu este Ionut

profile picture

Přidat komentář

profile picture
Vrátit se

Sdílet tento článek

Přihlaste se k odběru novinek Zutzu a získejte užitečné články z oboru a mnohem více
Odebírat nyní

Nedávná vyhledávání

Nedávná zobrazení