Vrátit se
Pracovní rady jsou pro uchazeče o zaměstnání v roce 2020 stále zásadní

Co jde s pracovními portály? - Důvody, proč pro pracovní portály zůstávají i v roce 2020 relevantní pro uchazeče o zaměstnání


Je rok 2020 a význam pracovních portálů mezi uchazeči o zaměstnání stále roste. To je jedna debata, která se brzy nekončí. Se vzestupem sociálních sítí a vytváření kontaktů online bylo zpochybněno pokračování významu pracovních portálů na dnešním trhu práce. Navzdory vzestupu dalších platforem pro hledání zaměstnání se však pracovní portály na trhu práce ukázaly jako velmi efektivní a my uvidíme jak.

Jaké jsou typy pracovních portálů?

Obecné pracovní portály:

Máme obecné pracovní portály, kde uchazeči mohou předložit svou žádost a práci, aby je potenciální zaměstnavatelé našli a případně je vyhodnotit. Společnosti mohou zveřejnit zdroj reklam o zaměstnání pro uchazeče o zaměstnání, aby se připojili k jejich týmu. Příkladem je platforma Zutzu.

Specializované pracovní portály:

Tento konkrétní typ pracovního portálu se cíleně zabývá vyčnívajícím pracovním odvětvím nebo průmyslem od zdravotnictví, IT, výuky těžbou a zpracováním ropy a plynu až po strojírenství.

Pracovní vyhledávací nástroje:

Jedná se o vyhledávače, které se věnují shromažďováním výsledků z více pracovních portálů.

Stránka s recenzemi společnosti:

Tento typ má podobu internetového fóra, kde současní i bývalí zaměstnanci společností zveřejňují své zkušenosti s prací v takových organizacích.

Reverzní pracovní portály:

U tohoto typu pracovního portálu uchazeči podrobně uvádějí své životopisy a profily, než hledají přímo pracovní místa. Příkladem je LinkedIn

Za zmínku stojí i další typy pracovních portálů, jako jsou pracovní portály pro získávání zdrojů, veletrhy pracovních příležitostí, náborové trhy a další.

Existují různé typy pracovních portálů, které přitahují různé uchazeče o zaměstnání.

Proč jsou pracovní portály stále ještě hodné vašeho času

S příchodem sociálních sítí a jeho rušivými tendencemi na trhu práce vám může být odpuštěno, když si myslíte, že hledání práce se na této scéně stávají irelevantní. Statistiky ukazují, že opak je pravdou. Podle studií je 18% najatých pracovníků připisováno pracovním portálům. Náboráři si určitě říkají, že to je náhoda, protože pro ně vyšly z módy. To je v ostrém kontrastu s ubohými 3% připisovanými sociálním sítím. To neznamená, že tyto dva kanály nelze použít současně. Takže, jako uchazeč o zaměstnání, stojí pracovní portály stále za váš čas? Určitě, a to proto:

▪ Objevujete nejnovější příležitosti:

Když uchazeči o práci používají pracovní portály, jsou schopni objevit nejnovější pracovní příležitosti, které jsou pro ně právě to pravé. Na těchto pracovních portálech jsou filtry a nástroje pro pokročilé vyhledávání, které vám umožní objevit pozici, pro kterou jste vhodní. Například mezinárodní rada pro práci Zutzu umožňuje uchazečům stanovit kritéria zaměstnání, jako je umístění, plat a další specifické podrobnosti, aby se lépe přizpůsobili úkolům odpovídajícím jejich profilům.

▪ Přizpůsobení práce:

Pomocí pracovních portálů, jako je Zutzu, hledají uchazeči o zaměstnání volná místa odpovídající jejich profilům. Tímto způsobem nemusíte trávit nekonečné hodiny hledáním ideální pozice.

▪ Kariérní poradenství:

Pracovní portály jsou řízeny administrátory, kteří jsou dobře obeznámeni s pracovním trhem. Většina z nich jsou také specialisté na personalistiku, kteří vydávají skvělé blogy o nejnovějších trendech v oblasti kariéry a lidských zdrojů. Rady uvedené na těchto stránkách vám mohou pomoci s hledáním práce a dokonce i ve vaší kariéře, když chcete mít zajištěnou práci snů.

▪ Zaměstnavatelé se o vás musí prát:

Jako uchazeč o zaměstnání vám používání pracovních portálů poskytuje pákový efekt. To znamená, že společnosti jsou ohledně potencionálních zaměstnanců stále na pozoru, takže v tom nejste sám. Vzhledem k tomu, že se více společností a náborových pracovníků obrací na pracovní portály, aby našly ty správné kandidáty na jakoukoli danou pozici ve svých organizacích, jako uchazeč o práci byste zvýšili své šance na zajištění toho správného zaměstnání, když se přihlásíte k renomované pracovní komisi, jako je Zutzu.

Jak efektivně využívat pracovní portály

Závěrem lze říci, že pracovní portály v brzké době nezmizí. Platforma jako Zutzu mění hru a spojuje nejlepší talenty se správnými zaměstnavateli. Bude tedy skvělým krokem z vaší strany jako uchazeče o zaměstnání, abyste tyto skvělé platformy využili ve svůj prospěch. Nabízí vynikající příležitost při hledání zaměstnání, zejména při hledání příležitostí v zahraničí. Jaké pracovní portály jste použili a jaké jsou vaše osobní zkušenosti se službami?


Hledání práce Zutzu Team ZUTZU

10 měsíce/měsíců dozadu

Comments

Daan van Dijk

Daan van Dijk 10 měsíce/měsíců dozadu

Nahlásit zneužití

Very true, there is so many job sites in each country but not one of them is concentrating on international market

profile picture

Přidat komentář

profile picture
Vrátit se

Sdílet tento článek

Přihlaste se k odběru novinek Zutzu a získejte užitečné články z oboru a mnohem více
Odebírat nyní

Nedávná vyhledávání

Nedávná zobrazení