Vrátit se
Hlavní důvody, proč jsou jemné dovednosti důležité ve vaší kariéře

Důležitost Jemných Dovedností Ve Vaší Kariéře

Nejčastěji jsou jemné dovednosti jedním ze základních požadavků, které se obvykle nevyjadřují jako součást kritérií pro přijetí do zaměstnání. Přesto, jak se pracovní síla pohybuje směrem k digitální transformaci, jedná se o dovednosti, které hledá každý manažer najímání, a jsou nutností, abyste mohli získat svou vysněnou práci, a také, když chcete mít zajištěno, že se ve své kariéře posunete po žebříčku směrem nahoru ke své „dokonalé“ práci. V minulosti, pro zajištění a udržení práce, jste potřebovali působivé portfolio technických dovedností. Civilní inženýr potřeboval prokázat, že dokáže navrhnout, navrhnout a vybudovat velké strukturální projekty ve veřejném i soukromém sektoru; Chirurgové museli prokázat, že dokážou operovat. Profesní svět se však přes tyto akademické požadavky posunul k dalším osobním atributům, které vám umožňují dobře komunikovat s klienty a kolegy. Existují špičkoví lékaři. Ale když pomineme jejich dovednosti, tak proč se cítíte pohodlně konzultovat s konkrétním lékařem? Někdy jste připraveni čekat nekonečné hodiny jen proto, aby vás vyšetřili, zatímco na vás mohou být připraveni další lékaři. V tomto případě si lékař, s nímž se cítíte dobře, vyvinul jemné dovednosti, které mu umožňují komunikovat se svými pacienty. Jinými slovy, zatímco vám vaše kvalifikace může dostat o krok blíže tomu, získat svoji práci, tak ve skutečnosti jsou to jemné dovednosti, které jste zdokonalili, které vám pomohou projít dveřmi do zaměstnání a udržet je otevřené pro další příležitosti.


Co jsou to jemné dovednosti?

Jemné dovednosti jsou sadou mezilidských dovedností, osobních atributů nebo pokud chcete, jsou to dovedností, které vám umožňují dobře komunikovat s lidmi kolem vás. Na rozdíl od tvrdých dovedností, které jste mohli získat během školení, certifikace a let studia, jsou jemné dovednosti mnohem těžší definovat nebo poukázat. Mohou zahrnovat dovednosti, jako je empatie, naslouchání, týmová práce, řešení konfliktů, řešení problémů, rozhodování a vedení.


Proč jsou jemné dovednosti na pracovišti důležité

Bez nich se neobejdete

Možná jste kvalifikovaným profesionálem v určité top organizaci, ale vaše kariéra je v současné době ve vyjetých kolejích, protože vám chybí potřebné jemné dovednosti k manévrování vaší cesty v obchodním a podnikovém světě. Jako profesionál můžete mít všechny certifikáty, mít požadovaný výcvik a vědet hodně o svém oboru, ale zdá se, že se nepohybujete po pracovním žebříčku. Mezitím v téže organizaci existuje další odborník, jehož kvalifikace jsou průměrné, a přesto jeho kariéra kvete a pohybuje se exponenciálně. V mnoha organizacích dnes technické dovednosti samy o sobě nestačí jen na to, aby se člověk pohyboval v každodenních situacích na pracovišti. Byli byste nadbyteční a neefektivní, pokud nemáte schopnost komunikovat s klienty, okouzlit je v podnikání s vaší organizací a obecně se držet předchozích klientů. Takže spolu s působivým životopisem, který vlastníte, rozvíjejte potřebné jemné dovednosti, aby se vaše tvrdé dovednosti staly skutečně obchodovatelnými.

Klienti vyžadují jemné dovednosti

Stejně jako výše uvedený scénář se každý zákazník cítí pohodlně obchodovat nebo sponzorovat pouze lidi, s nimiž se mohou bavit na osobní úrovni. S novými technologiemi a chytrými telefony, které se objevují a nabízejí jim více pohodlí a konkurenceschopné ceny pouhým prstem, jsou zákazníci rozmazleni širokým výběrem. A tak k vám klienti přijdou, pouze pokud budou mít pocit, že s nimi dokážete efektivně komunikovat a aby se cítili, jako by se kolem nich točilo vaše podnikání, protože ve skutečnosti to tak je.

Vznikající pracoviště to vyžaduje

Možná to předtím nebylo jasně uvedeno jako požadavek na založení práce. Nyní to však je. Zaměstnavatelé hledají zaměstnance, kteří přinášejí do svých organizací něco jiného, než jejich životopis. Ve věku, kdy automatizace a umělá inteligence přebírá lidskou práci, by mělo být něco, co můžete nabídnout a stroj nemůže. Nedávné statistiky ukazují, že do roku 2022 se celkový počet hodin úkolů dokončených lidmi sníží o 13%. [Světové ekonomické fórum]. Proto sada potřebných jemných dovedností v rukávu vám může pouze přilepšit při obhajobě a udržení vaší vysněné práce.

V dnešní době existuje více poptávky po jemných dovednostech než kdy předtím.

Máte mezeru v jemných dovednostech? Teď může být čas na to něco udělat. Pracoviště se vyvinulo a pouze ti, kteří mají správné mezilidské dovednosti, přežijí nadcházející narušení.


Jak Vám Můžeme Pomoci Rozvíjet Vaše Dovednosti

Zaměstnavatelé a náboroví manažeři hledají uchazeče se správnou sadou tvrdých a jemných dovedností. Ve společnosti Zutzu vám dáváme schopnost rozvíjet obojí.

Vybudujte řadu praktickýchh dovedností: Podle průzkumu organizace NACE Job Outlook 2017 survey „téměř 91% zaměstnavatelů dává přednost tomu, aby jejich uchazeči měli pracovní zkušenosti, a 65% celkové skupiny uvádí, že dávají přednost jejich uchazečům, aby měli odpovídající pracovní zkušenosti“. Jedná se o statistiku, která otevírá oči každému uchazeči o zaměstnání. Registrací na Zutzu vás spojíme se správnými zaměstnavateli, kteří vám umožní vybudovat portfolio a získat relevantní pracovní zkušenosti.

Rozvíjejte své dovednosti pro vaši lepší zaměstnavatelnost: Ve společnosti Zutzu vám můžeme přiřadit správné zaměstnání, které by vám umožnily rozvíjet dovednosti, jako je kreativita, týmová práce a sebemotivace.

Vytvářejte spojení: Networking s dalšími lidmi vám umožňuje budovat vaše komunikační dovednosti, což je základní jemná dovednost, která je na pracovišti velmi důležitá. Zutzu vám může pomoci vybudovat vaše online spojení, která byste mohli využít a komunikovat se správnými zaměstnavateli.

Závěrečná slova

Zatímco většina uchazečů o zaměstnání je spokojená s tím, že na potenciální zaměstnavatele můžou zapůsobit pouze se svými tvrdými dovednostmi, tak vy můžete vyladit své tvrdé i jemné dovednosti. Jaké mezery jemných dovedností máte ve svém životě a co byste mohli udělat již dnes, abyste se začali rozvíjet? Sdílejte své myšlenky s komunitou Zutzu a diskutujte o jemných dovednostech dále v sekci komentářů níže.


Zkušenosti a dovednosti Zutzu Team ZUTZU

10 měsíce/měsíců dozadu


Přidat komentář

profile picture
Vrátit se

Sdílet tento článek

Přihlaste se k odběru novinek Zutzu a získejte užitečné články z oboru a mnohem více
Odebírat nyní

Nedávná vyhledávání

Nedávná zobrazení