Vrátit se
Co je třeba vzít v úvahu při rozhodování o přemístění do zaměstnání

5 TIPŮ, JAK SE ROZHODNOUT OHLEDNĚ PŘEMÍSTĚNÍ DO PRÁCE


Vaše vysněná práce není nikdy mimo dohled. Může to být pouze mimo dosah. Pokud vaše vysněná práce není ve vaší rodné zemi, stačí jet tam, kde je. Už jsme diskutovali o tom, jak najít práci v zahraničí, ale co když jste se ještě nerozhodli? V případě, že máte příležitost získat vysněné zaměstnání v jiné zemi, jak se rozhodnout, zda se do práce přestěhujete? Jak plánujete porovnat četné příležitosti, které snové zaměstnání nabízí, pokud jde o vyšší výdělky, kariérní růst a vystavení osobním problémům, jako je vaše rodina, přátelé nebo komunity, do kterých patříte ve vaší současné zemi?

Pokud se chystáte přestěhovat do práce, je těžké předpovědět, jak tato cesta skončí. Stěhování do nové země často přichází s mnoha příležitostmi - nejen pro váš profesní rozvoj, ale také pro osobní rozvoj.


Způsoby, jak se můžete rozhodnout, zda se chcete přesunout do práce:

Zeptejte se sami sebe na několik osobních otázek

Musíte si položit spoustu otázek. Pochopte, jak můžete propojit příležitosti, které nový život nabízí, s vaší osobností. Když uvažujete o úžasných příležitostech, které vám práce přináší, měli byste se také zaměřit na druhou stránku života. Posaďte se, zeptejte se sami sebe a své rodiny. Pochopte, kým chcete být. Přemýšlejte o tom, jaký druh rodiny nakonec budete. Přemýšlejte o svém štěstí a naplnění. Podívejte se za možnosti, které nová země nabízí. Přemýšlejte o těch věcech, které chybí - o věcech, které vám nová země nemůže nabídnout. Pochopte svůj životní styl. Vězte, zda chcete žít rušný nebo klidný život. Když můžete na všechny tyto otázky upřímně odpovědět, uvědomíte si, jaký to může mít dopad na vaši rodinu. Pokud vám připadá obtížné připustit některou z možností (zůstat na místě nebo se přemístit), znamená to, že jednu nebo více možností výše nedokážete hodnotit. V tuto chvíli se nemůžete dívat na okamžité uspokojení, soustředit se na dlouhodobé výhody. Jděte za možností, která nabízí úžasné dlouhodobé výhody.

Promluvte si se svým partnerem

Na okamžik přestaňte přemýšlet o sobě. Přemýšlejte o svém partnerovi. Zdůrazněte, jaký vliv bude mít tento pohyb na vaši kariéru. Jak jim můžete pomoci najít relevantní zaměstnání, když se dostate do nové země? Je váš partner ochoten obětovat svou kariéru, aby to fungovalo? Nechcete, je vidět trpět rozhodnutím, které neučinili ze své svobodné vůle, takže plánujte dopředu, abyste se neobjevili v neznámém světě. Pokud chcete provést tento krok, ujistěte se, že váš partner vás plně podporuje. Ujistěte se, že rozumí důsledkům každého rozhodnutí, které učiníte, a jsou připraveni za to převzít odpovědnost. Oba musíte být přesvědčeni, že děláte správný krok. Zutzu poskytuje každému, kdo se chce přesídlit do zahraničí, neomezené možnosti najít si vysněnou práci. Nemusíte čekat, až se dostanete do nové země, než váš partner začne hledat pracovní příležitosti. Oba to můžete udělat před odletem do nového domova. Nechte Zutzu vám pomoci spojit se s nejvhodnějšími zaměstnavateli, a to jak na mezinárodní, tak na místní úrovni.

Rodina je jednou z hlavních věcí, které je třeba vzít v úvahu, pokud se chcete přesunout do práce.

Promluvte si se svými dětmi

Bez ohledu na věk vašich dětí musíte s nimi mluvit o přesunu do nové země. Nemusíte odhalit příliš mnoho, abyste se vyhnuli zbytečné panice. Promluvte si s nimi a ujistěte se, že všechno bude v pořádku. Neočekávejte, že si zprávy vezmou v dobrém. Mohou přijít s různými stížnostmi a výmluvami, ale jakmile opustíte prostor pro zbytečné napětí a paniku, časem přijmou novou realitu.

Mějte alternativu

Musíte mít plán, na který se můžete spolehnout v případě, že věci nepůjdou podle plánu. Dbejte pozor na to, zda se úkol plní podle vašich očekávání. Možná je pro vaši rodinu obtížné sžít se s novým životním stylem. Než se přestěhujete, dohodněte se se svým partnerem na tom, jak dlouho zůstanete v nové zemi a navrhněte plán odjezdu.

Promluvte si o tom s lidmi

Než přijmete nabídku na přemístění do nové země, ujistěte se, že znáte názory ostatních lidí. Promluvte si s lidmi v rámci vaší organizace i mimo ni, kteří již takový krok podnikli. Po jejich konzultaci se vraťte na rýsovací prkno a zhodnoťte své možnosti.

Závěr

Jedním z největších rozhodnutí, které můžete učinit, je vybrat si mezi stěhováním do nové země nebo ne. Kariéra v současném stavu je náročná cesta. Každý má čas experimentovat a vyzkoušet nové věci. Nikdy neberte svou první příležitost při odchodu do nové země jako tu poslední. Existuje řada příležitostí vyzkoušet něco vzrušujícího a nového, doma i v zahraničí. Pokud nejste spokojeni s podmínkami souvisejícími se současnou možností přemístění do zahraničí za prací, Zutzu vám nabízí skvělé příležitosti k tomu, abyste při svém vyhledávání pokročili bez jakýchkoli omezení či limitů, a to i bez přemístění do cizí země.

Nedávno jste se přestěhovali do cizí země kvůli práci? Co vám pomohlo učinit konečné rozhodnutí o přemístění? Sdílejte své zkušenosti a myšlenky s komunitou Zutzu.


Sťehování a život v zahraničí Zutzu Team ZUTZU

10 měsíce/měsíců dozadu


Přidat komentář

profile picture
Vrátit se

Sdílet tento článek

Přihlaste se k odběru novinek Zutzu a získejte užitečné články z oboru a mnohem více
Odebírat nyní

Nedávná vyhledávání

Nedávná zobrazení