Vrátit se
8 Způsobů, Jak Se Přizpůsobit Po Nastěhování Do Nové Země

8 Způsobů, Jak Se Přizpůsobit Po Nastěhování Do Nové Země


Myšlenka přestěhovat se do nové země je děsivá. Naše nadšení z úžasných příležitostí, které přicházejí s přemístěním do nové země, mohou zastínit strašidelné části, ale je potřeba opět začít vnímat realitu. Už jsme diskutovali o nejlepších způsobech, jak se přestěhovat do zahraničí, ale co se teprve stane, když už opravdu naskočíte na vlak nebo odletíte do dáli? Mnoho lidí, kteří se přestěhovali do nové země, si neuvědomilo, jak jsou propojeni s jejich kulturou, dokud nezažili jinou. Tady to ovšem nekončí. Pokud existuje jazyková bariéra, která je ve většině situací holt taková, vaše myšlenky vám vždy naplní hlavu vzpomínkami na vaši rodnou zemi.

Pokud se tedy brzy stěhujete do nové země, mějte na mysli, že vás všechny tyto změny nějak zasáhnou. Neexistuje šance, že byste nepocítili nějaký dopad. Když jsem se v roce 2015 přestěhoval do Irska, trvalo mi chvíli, než jsem se přizpůsobil nové realitě. Rozhodl jsem se, že nedovolím situaci, aby mě připravila o své nejlepší vlastnosti. Mým únikovým mechanismem bylo přijmout změnu.

Jaké jsou vaše důvody pro přemístění do cizí země? Práce, dobrodružství nebo cokoli. Nejlepším způsobem, jak si na to zkrátka zvyknout je to, abyste si vychutnali každičký okamžik.

Blogy a e-knihy společnosti Zutzu poskytují lidem, kteří se právě přestěhovali do nové země, relevantní informace a podrobnosti o tom, jak se mohou vyrovnat se svým novým životem. Pro jednotlivce, kteří se přestěhovali do zahraničí bez zaměstnání, může Zutzu tyto lidi spojit s nejvhodnějšími pracovními příležitostmi ve svých nových zemích.


Zde je několik tipů, jak tuto zkušenost přijmout po přestěhování do nové země:


Poznejte zdejší kulturu

Než se přestěhujete do nové země, ujistěte se, že jste se něco dozvěděli o kultuře ještě před příjezdem. Doporučuji vám porozumět standardům chování - to zmírňuje úzkost a usnadňuje vám usazování v zemi. Než se dostanete do nové země, zjistěte úroveň zdejšího chování. Mohl by to pro vás být nepříjemný zážitek. Hledejte trochu na internetu a učte se kulturní normy, které jsou v zemi přijatelné. Pokud je to možné, spřátelte se s lidmi z této země na sociálních sítích. Můžete se také připojit ke komunitám nebo skupinám jiných jednotlivců, kteří se také přestěhovali do cizích zemí - zeptejte se jich na jejich zkušenosti. Pokud máte komplexní znalosti o kultuře, usazení pro vás bude snažší a rychlejší.

Naučte se jazyk nové země

Pokud se stěhujete do nové země, která mluví jiným jazykem, než je ten váš, naučte se jazyk, ještě než odletíte. Nemusíte dosáhnout nejvyšší úrovně jazykových znalostí - základní úroveň znalostí je působivý začátek. Zaměřte se na jednoduchá slova jako: „dobré ráno, dobrý den, dobré odpoledne, dobrý večer, ahoj, jak se máte, děkuji a další jednoduchá slova.“ Pro začátek vám tato jednoduchá slova usnadní vaši komunikaci s lidmi svým malým způsobem. I když nemluvíte jazykem lidí, kam se chcete přesunout. Můžete při hledání zaměstnání použít automatické překlady Zutzu k překladu volných pracovních míst a chatování s potenciálními zaměstnavateli.

Přijměte skutečnost, že vám bude chybět domov

Když se přestěhujete do nové země, tak se vám to nemůže se vám to vymknout z rukou. Prostředí, lidé, jídlo, jazyk a kultura vám mohou v nové zemi vyvolat pocit nechtěnosti nebo ztracenosti. Díky těmto pocitům budete více přemýšlet o domácnosti - vašich přátelích, rodinách a zábavě. Očekávejte, že se to stane, ale nenechte se tím ohromit. Nedovolte, aby tato zkušenost zastínila potřebu užívat si a zkoumat váš nový domov. Místo toho, abyste se příliš pohodlně bavili s přáteli a rodinou doma, investujte tuto energii do odchodu a navazování přátel.

Udělejte ze svého domova útočiště

Váš byt by měl být nastaven tak, aby poskytoval klid a úlevu. Vaše příbytek by měla být vaše svatyně. Ujistěte se, že děláte vše pro to, aby to vypadalo jako domov. Přeneste svou osobnost do svého domova, přidejte věci, díky nimž si budete pamatovat a cenit toho, co jste ve své rodné zemi zanechali. Po celém bytě můžete pověsit oblíbené fotografie svých blízkých a svůj byt můžete vymalovat podobnou barvou jako doma. Díky tomu bude váš byt místem, kam se budete vždy rádi vracet, a změna by se stane příjemnější.

Vytvořte si ze svého bytu útočiště poté, co se přestěhujete do nové země, abyste se cítili jako doma.

Nezapomeňte zkoumat okolí a bavit se

Myšlenkou cestovat do nové země je zažít nový způsob života, který se liší od toho, co znáte. Ujistěte se, že jdete ven objevovat úžasné věci kolem vašeho nového prostředí. Když to uděláte, bude snazší se usadit a ocenit krásu vašeho nového prostředí. Navštěvujte oblíbené destinace, projděte se a zaměřte se na vše, co se děje kolem vás.

Vyzkoušejte tradiční jídlo

Odolejte nutkání omezit se na jídlo, které znáte. Vyzkoušení tradičních potravin ve vaší nové zemi vám nabízí možnost dozvědět se více o zemi. Navštivte místní restaurace a vyzkoušejte tradiční jídla. Jezte jako domorodec. Ujistěte se, že najdete rovnováhu mezi vaším oblíbeným jídlem a místním jídlem.

Překopejte svůj rozvrh

Nyní jste v nové zemi a rozvrh a denní rutina se bude lišit od toho, co bylo doma. Studujte lidi kolem sebe a přizpůsobte svůj rozvrh nebo rutinu současnosti.

Vytvořte plán a postupujte podle něj

Vytvořte si seznamem věcí, kterých chcete dosáhnout, jakmile se přestěhujete do vybrané země. Vytvořte seznam, který budete následovat a nebude sloužit jenom pro listování.


Usazení ve vaší nové zemi je jen prvním krokem

Když se snažíte zapadnout, nezapomeňte ztratit své zaměření v důsledku věcí, které se dějí ve vašem novém prostředí. Nesmíte zapomenout na své blízké zpět ve své rodné zemi - ujistěte se, že jste nepřerušili pouta. Jsou váším systémem podpory. Vzdálenost by nikdy neměla být výmluva. Hej, žijeme v roce 2020 - v digitálním svět!

Žijete v zahraničí? Jak jste se přizpůsobili nové realitě po přestěhování do zahraničí? Sdílejte své myšlenky s ostatními čtenáři, kteří stále přemýšlejí o tom, že se přestěhují do zahraničí.


Sťehování a život v zahraničí Zutzu Team ZUTZU

10 měsíce/měsíců dozadu

Comments

Agnieszka / Ksiegowy/księgowa

Agnieszka / Ksiegowy/księgowa 9 měsíce/měsíců dozadu

Nahlásit zneužití

Mieszkam w Holandii, początki nie były łatwe. Ale z czasem zawsze jest lepiej :)

profile picture

Přidat komentář

profile picture
Vrátit se

Sdílet tento článek

Přihlaste se k odběru novinek Zutzu a získejte užitečné články z oboru a mnohem více
Odebírat nyní

Nedávná vyhledávání

Nedávná zobrazení