Vrátit se
6 konečných tipů, jak přistát při vyjednávání o platu

Jak vyhrát příští vyjednávání o platu: 6 tipů, jak získat nejlepší nabídku


Představte si, že se dostanete k pohovoru se společností, ve které jste chtěli být roky. Vše jde dobře a najednou přichází hlavní otázka: jaký plat byste si u nás představoval? Pro většinu lidí může vyjednávání o jejich platech někdy představovat nepříjemný scénář. Tento scénář je o to nepříjemnější, pokud dotyčná osoba právě začíná ve své profesní kariéře a nemá zkušenosti se způsoby, jak manévrovat s diskuzemi týkajícími se ohledně financí.


Vyjednávání o platu bude vždy součástí vaší profesionální kariéry. V tomto článku vám proto nabízíme tipy, jak zvládnout tuto komplikovanou diskusi a zajistit tak, aby vám za vaši práci, kterou děláte, náležitě odměněno.

Důvěra v sebe a ve své schopnosti je jedním z nejdůležitějších tipů při vyjednávání o platu.

Co je třeba vzít v úvahu před a během vyjednávání o platu?

Proveďte rozsáhlý výzkum

Je důležité, abyste před zahájením pohovoru provedli odpovídající výzkum, protože víte, že se pravděpodobně objeví otázka ohledně platu. Pokud se na vás pohlíží jako na správného uchazeče o zaměstnání, další fáze diskuse by se přesunula k vašim platovým požadavkům. Proto je důležité, abyste byli připraveni. Některá pracovní místa představují skutečné výzvy při zjišťování jejich průměrné mzdy. Zde mohou pomoci online fóra a skupiny. Můžete se také spojit s někým v oboru, o který se zajímáte. Možná budou ochotni pomoci. Volná místa na portálu Zutzu jsou zveřejňována s konkrétními místy a platy, a i když budete mít příležitost sjednat si to později, budete od začátku vědět, kolik byste vydělali. Mezitím, v některých případech, zejména když je rozhovor veden telefonicky, mohou náboroví pracovníci vyzvat zájemce, aby uvedla svou nabídku. Pokud nevíte, jak vypadá platová stupnice v daném okamžiku, jednoduše hrajte o čas. Požádejte, abyste se jim ještě zavolali. Otázky kolem platu jsou velmi důležité. Je proto důležité, abyste vykročili správnou nohou vpřed.

Buďte ochotní odejít

Přijďte na jednání s představou, od jaké míry byste měli odejít. Umístěte vysoké prémie na své dovednosti i náboráři dělali to samé. Proto si před vyjednáváním o platu zorganizujte své myšlenky. Ve své hlavě máte představu platu, který nemůžete přijmout, v tomto okamžiku musíte být připraveni odejít. Přijměte pouze plat, s nímž můžete být spokojeni, když už budete hodně zoufalý, tak se někdy holt budete muset spokojit s menším platem a dejme tomu po roce požádat o jeho navýšení, ale tento krok může být hodně těžký.

Buďte sebejistí

Většina náborových pracovníků je celkem dobrá a má zkušenosti s tím, co dělají. Mohou vás zhodnotit pouze zkrz vaše vnější vzezření, proto toho využijte ve svůj prospěch. Vaše nálada, sebevědomí nebo jiné, může změnit příliv vyjednávání o platu a ovlivnit, jak vyjednávání dopadne. Během rozhovorů udržujte hlavu vysoko a vyzařujte pozitivní a sebevědomý mien.

Zeptejte se na hodně otázek

Vyjednávání můžete zahájit položením mnoha otázek. Bylo by brilantní, kdybyste nejprve než předložíte svoji nabídku, tak že položíte spoustu otázek. Tím můžete sdělit své obavy, motivaci a priority. Pomáhá vám rozluštit, kam se hodíte do schématu. Když to víte, jste schopni činit rozumné úsudky.

Sdělte svou nabídku

Uveďte svou nabídku a buďte připraveni podpořit důvod nebo důvody své nabídky dokladem toho, co přinášíte ke stolu. Můžete mluvit o číslech, realizovaných projektech a dalším. Nechovejte se agresivně. Jen buďte v klidu a sebevědomí, když jste se tak rozhodli.

Podívejte se do budoucna

V tuto chvíli byste měli být schopni nahlédnout do budoucna. Předpokládáte, že vaše povinnosti rostou? Umožnila by vaše současná role příležitost k upgradu vašich dovedností? Jaká je budoucnost společnosti a jak jsou v tomto souladu vaše cíle? Dejte vše do perspektivy a nezohledňujte pouze čísla. Pokud tuto práci zajistíte, toto současné vyjednávání o platu by nebylo ukončením diskusí týkajících se platů a bonusů. Vždy by existovalo pravidelné hodnocení a ohodnocení výkonu, kde byste měli šanci požádat o zvýšení, pokud máte pocit, že si to zasloužíte.

Závěry

A konečně, vyjednávání o platech není snadné, pokud teprve začínáte ve své kariéře. Jde o to, že když tyto tipy uvedete do praxe, může to změnit oboustranně výhodnou situaci. Proto je velmi důležité, abyste vypadali klidně, objektivně a sebevědomě. Umístěte na sebe vysokou prémii, ostatní by byli nuceni replikovat totéž. Jaké jsou vaše zkušenosti s vyjednáváním o platech a jaké tipy byste mohli sdílet s komunitou Zutzu?


Job Interviews Zutzu Team ZUTZU

7 měsíce/měsíců dozadu

Přidat komentář

profile picture
Vrátit se

Sdílet tento článek

Přihlaste se k odběru novinek Zutzu a získejte užitečné články z oboru a mnohem více
Odebírat nyní

Nedávná vyhledávání

Nedávná zobrazení